Feltehetően ittasan okozott balesetet

Létrehozás dátuma:
Feltöltő szerv:
Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A 83-as számú főúton, Győr térségében történt ütközés során hárman sérültek meg.

A 83-as számú főúton, Győrszemere felől Győr irányába közlekedett egy Opel típusú gépkocsi vezetője 2021. december 4-én 21 óra 11 perckor. Haladása során a 63. kilométerszelvényben, egy jobbra ívelő útkanyarulatból kijövet - relatív gyorshajtásából és ittasságából kifolyólag - a menetiránya szerinti bal oldali forgalmi sávba átsodródott, ahol fél frontálisan összeütközött egy neki szemből érkező Volvo típusú autóval. Az ütközést követően az Opel a menetiránya szerinti jobb oldali árokba lesodródva, míg a Volvo szintén a saját sávjában szalagkorlátnak ütközve állt meg. A balesetben az okozó és vétlen járművet vezető két férfi, illetve a Volvo jobb első ülésén utazó nő is megsérültek, őket a mentők kórházba vitték. Az Opel járművezetőjénél a szonda pozitív lett, ezért őt a rendőrök további mintavételre előállították, vezetői engedélyét pedig a helyszínen elvették.

A Győri Rendőrkapitányság büntetőeljárásban vizsgálja az eset körülményeit.

Felhívjuk a járművezetők figyelmét arra, hogy már kismértékű alkoholfogyasztást követően is az alábbi veszélyhelyzetek léphetnek fel a vezetés során:

  • Aki alkohol fogyasztását követően vezet, annak szűkül a látótere, így nehezebben veszi észre a fontos ingereket. A látás megromlása általában nem tudatosul, ezért különösen veszélyes. Az ittas járművezető azt hiszi, hogy a látása tökéletes, és ennek megfelelően vezet.
  • A mozgásai pontatlanabbá válnak. Vezetés közben nagy szükség van a mozgások pontos irányítására, a kéz- és lábmozgások összerendezésére. Alkohol hatása alatt a gépkocsik vezetői nem érzékelik időben a jármű kismértékű oldalirányú kitéréseit, a megfelelő kormánykorrekciót késve hajtják végre, ennek következtében a járművet nem tudják egyenesen tartani az úton.
  • Alkohol hatására a döntési idő meghosszabbodik, a hibás döntések száma növekszik. Csökken a felelősségérzet és az önkontroll.

„…hogy mindenki hazaérjen!”

<< Vissza az előző oldalra