Pozitív értéket mutatott a szonda

Létrehozás dátuma:
Feltöltő szerv:
Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A győri rendőröket egy közúti közlekedési balesethez riasztották, amelyben a sofőr – aki vélhetően alkohol hatása alatt vezette gépkocsiját – megsérült.

Egy 30 éves győri férfi közlekedett személygépkocsijával 2022. augusztus 22-én hajnali 1 óra körül Győrben, a Lajta úton. Haladása során – a Cuha utca kereszteződéséhez érve – a sofőr a járművet nem az időjárási- és útviszonyoknak megfelelően vezette, és vélhetően ittasságának is betudhatóan a vizes aszfalton az autó felett az uralmát elvesztette. A kereszteződésben kiépített járdaszigetre felhajtott, ott egy jelzőtáblának ütközött, amelyet kidöntött. A gépkocsival az útját folytatva egy másik kikerülési irányt jelző táblának is nekihajtott, amelyet szintén elsodort, és a járművel az úttest közepén állt meg.

A helyszínre érkező rendőrök a 30 éves győri férfival szemben alkoholszondát alkalmaztak, amely pozitív értéket jelzett. A balesetben a sofőr megsérült, őt a mentőszolgálat munkatársai kórházba vitték.

1

Az eset körülményeit a Győri Rendőrkapitányság vizsgálja.

3

A Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság felhívja a járművezetők figyelmét arra, hogy már kismértékű alkoholfogyasztást követően is az alábbi veszélyhelyzetek léphetnek fel a vezetés során:

  • Aki alkohol fogyasztását követően vezet, annak szűkül a látótere, így nehezebben veszi észre a fontos ingereket. A látás megromlása általában nem tudatosul, ezért különösen veszélyes. Az ittas járművezető azt hiszi, hogy a látása tökéletes, és ennek megfelelően vezet.
  • A mozgásai pontatlanabbá válnak. Vezetés közben nagy szükség van a mozgások pontos irányítására, a kéz- és lábmozgások összerendezésére. Alkohol hatása alatt a gépkocsik vezetői nem érzékelik időben a jármű kismértékű oldalirányú kitéréseit, a megfelelő kormánykorrekciót késve hajtják végre, ennek következtében a járművet nem tudják egyenesen tartani az úton.
  • Alkohol hatására a döntési idő meghosszabbodik, a hibás döntések száma növekszik. Csökken a felelősségérzet és az önkontroll.

…hogy mindenki hazaérjen!

<< Vissza az előző oldalra