Vigyázz, ha jön a vonat!

Létrehozás dátuma:
Feltöltő szerv:
Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A vasúti balesetek megelőzése, valamint a szabálysértők forgalomból történő kiszűrése érdekében tartottak közös ellenőrzést a rendőrség közlekedésbiztonsági szakemberei a MÁV Zrt. munkatársával a Sárbogárdi Rendőrkapitányság illetékességi területén.

A Nemzetközi Útátjárós Biztonsági Kampány (ILCAD) keretein belül 2023. június 10-én megvalósult ellenőrzés legfőbb célja az volt, hogy ráirányítsa a figyelmet a vasúti átjárók megközelítésének, és az azokon történő áthaladás szabályainak betartására. A Sárbogárdon és Cecén tartott ellenőrzések alkalmával vezetés közben kézben tartott mobiltelefon használata miatt 1, a biztonsági öv használatának elmulasztása miatt 4 járművezetővel szemben intézkedtek és szabtak ki bírságot a rendőrök.

1

A Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság felhívja a figyelmet, hogy a vasúti átjárót megközelíteni csak fokozott óvatossággal szabad!

  • Biztosított vasúti átjáróra járművel csak abban az esetben lehet ráhajtani, ha a teljes sorompó mindként rúdja nyitott véghelyzetben áll, a fényjelző vagy hangjelző berendezés jelzést nem ad, illetve a fénysorompó vagy a félsorompóval kiegészített fénysorompó villogó fehér fényjelzést ad.
  • A vasúti átjárón csak folyamatosan - megállás nélkül - legalább 5 km/h átlagsebességgel lehet áthaladni!
  • A vasúti átjáróban és közvetlenül a vasúti átjáró előtt előzni TILOS!
  • A járművezetés önmagában is egy rendkívüli koncentrációt igénylő tevékenység, amely mellett komoly veszélyforrásként jelentkezik a kézben tartott mobilhasználat. A sofőrök figyelme csökken, kevésbé képesek a környezetükre figyelni, lassabban reagálnak a közúti jelzésekre, illetve egyes jelzőtáblákat észre sem vesznek, továbbá növekedhet a fékezési késedelmi idő is.
  • Nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy a biztonsági öv használata nem egyéni döntés kérdése, hanem kötelező! Használata egy esetleges közlekedési baleset bekövetkezése során segít elkerülni, illetve enyhíteni a sérüléseket. A passzív biztonsági eszközök saját testi épségünk védelmét szolgálják, ne sodorják veszélybe magukat és a közlekedés többi résztvevőjét azzal, hogy nem használják azokat!

 

hogy mindenki hazaérjen!

<< Vissza az előző oldalra