Elúszott az előleg
Egy 50 éves Ajka környékén élő hölgy 200 ezer forintja bánta az internetes megrendelést.
Már többször felhívtuk a figyelmet arra, hogy a ne utaljanak előre ismeretleneknek semmilyen termékért, amit az interneten keresztül hirdetnek meg nagyon kedvező áron.
Az interneten bárki feladhat bármilyen hirdetést, annak valóságtartalmát senki nem ellenőrzi. Ha a hirdetésben fénykép is szerepel, az sem bizonyítja, hogy az eladó valóban rendelkezik a termékkel, hiszen a fénykép is bárhonnan letölthető.
Mivel az üzletet kötő felek egy online ügyletnél személyesen nem találkoznak egymással, ezért különösen fontos a körültekintés. Előre utalás kérése esetén – ha nem egy általunk korábban már kipróbált, ismert partnerről van szó – szinte biztosan futhatunk a pénzünk után, kérjük ezt mindenképpen mellőzzék!
Ezt a tanácsunkat nem fogadta meg az az 50 éves Ajka környékén élő sértett, aki egy mobilgarázst szeretett volna vásárolni egy weboldalon feladott hirdetésre jelentkezve. Az eladó a teljes vételár 35 százalékának előre utalását kérte a szállítás előtt, aminek a vevő eleget is tett. Ezután aztán hiába várta a megrendelt garázst, csak hitegetést kapott. A sértettnek közel 200 ezer forintja bánta, hogy nem győződött meg a hirdető megbízhatóságáról.
A Veszprém Vármegyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztályának tanácsai:
Soha ne utalja el előre a vételárat, se előleget, ha idegennel köt üzletet az online térben! Utánvét esetén is csak már a kézbesített csomag tartalmának ellenőrzését követően fizessék ki a termék árát!
Az online térben elkövetett bűncselekmények megelőzéséről a kiberpajzs.hu oldalon szerezhet további hasznos információkat.