Elutalta az akkus csavarozó árát, nem kellett volna
A sértett több tízezer forintja bánta, hogy ismeretlen személytől rendelt.
Egy 35 éves veszprémi lakos akkumulátoros csavarozót szeretett volna vásárolni, ezért egy népszerű közösségi oldal online piacterén böngészett. Talált is egy kedvező hirdetést, és a megállapodás szerint előre elutalta a 22 ezer forintos vételárat. Ezután többször érdeklődött az eladónál, hogy feladta-e a csomagot. Válaszul mindig csak kifogásokat kapott, sőt, a hirdető további 3400 forint átutalását kérte, hogy egy expressz leszállítást vállaló futárszolgálatnál rendelje meg a kézbesítést. A sértett ezt az összeget is elutalta, a készüléket viszont továbbra sem kapta meg. Amikor pedig próbálta számonkérni az eladót, ő letiltotta.
A hölgy annak ellenére, hogy tisztában volt az előre utalás veszélyével, mégis megtette, kockáztatott, ugyanis annyira kedvező volt a vételár, hogy nem akarta elszalasztani a lehetőséget.
Felhívjuk a figyelmet, hogy az interneten hirdetett termék eredetét, meglétét senki sem ellenőrzi. Az értékesített áruról közzétett fotó sem biztosíték. Ahogy a hirdető profilja sem bizonyítja, hogy valós személyről van szó.
Legyen körültekintő! Előre utalás kérése esetén – ha nem egy korábbról ismert, megbízható partnerről van szó – szinte biztosan futhat a pénze után.
Az online térben elkövetett csalások megelőzéséről további hasznos információkat, aktualitásokat, tanácsokat a KiberPajzs oldalán talál.