Kíntorna: közel 1 millió egy fekpadért

Létrehozás dátuma:
Feltöltő szerv:
Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Egy egyszerű fekpad hirdetése súlyos veszteséggel végződött. Az ál-vásárló futárszolgálatot ajánlott fel, majd egy hamis linkkel banki adatokat csalt ki az eladótól, aminek eredményeként 1 millió forintot emeltek le számlájáról.

Egy férfi eladásra kínált egy fekpadot 35.000 forint értékben. Hamarosan jelentkezett is egy "F. Zsófi" nevű felhasználó, aki vásárlást színlelt. Megegyeztek az eladás részleteiben, majd a „vásárló” felajánlotta, hogy futárszolgálaton keresztül rendezi a szállítást és a költségeket. Majd további adatokat kért az eladótól, aki megadta az email címét.

Ezután a csaló egy, a szállítmányozó cég nevében küldött üzenetnek tűnő emailt küldött, amelyben egy link volt „fizetés elfogadása” gombbal. A gombra kattintás után az eladó bankok listájához jutott, és itt kiválasztotta a saját bankját. Ezt követően azonban kértek tőle azonosítót és egy belépési kódot. Miután megadta ezeket, hamarosan üzenetet kapott a bankjától, miszerint közel egymillió forintot utaltak el a számlájáról. A nyomozás jelenleg is folyik.

Legyenek nagyon óvatosak, és minden esetben kezeljék fenntartással az ismeretlenektől érkező üzeneteket, telefonhívásokat!

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság ajánlásai segíthetnek a kockázati tényezők kiszűrésében, hogy biztonságban legyünk a világhálón is.

  • Vásárlás előtt mindig érdemes tájékozódni az eladóról, a webáruházról, ellenőrizni, és vigyázni, hogy csak a legszükségesebb adatainkat adjuk meg!
  • Ne töltse le ismeretlen személy kérésére az AnyDesk programot. Soha!
  • Ha valami nagyon olcsó, az túl szép, hogy igaz legyen!
  • Lehetőség szerint soha, sehol, senkinek ne utaljuk előre a vételárat, illetve annak egy részét sem!
  • Ellenőrizzük az eladót a korábbi visszajelzések és a közzétett adatok alapján!
  • További hasznos tanácsokat az alábbi linken olvashatnak az online csalásokról: https://kiberpajzs.hu/
<< Vissza az előző oldalra