Mínuszos befektetés
A bűnözők tárháza kifogyhatatlan, de a cél ugyanaz, megtudni az áldozatok banki adatait, hozzáférni a számlájukhoz, csalárd módon megszerezni a pénzüket.
Egy nyugdíjas férfi egy közösségi oldalon talált befektetési ajánlattal kecsegtető hirdetést. Miután megadta az adatait, telefonált az elkövető és letöltette vele az AnyDesk alkalmazást, majd az internetbankjára belépve több millió forintot utalt át különböző bankszámlákra.
A Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság ajánlásai segíthetnek a kockázati tényezők kiszűrésében, hogy biztonságban legyünk a világhálón is.
- A csalások közös pontja jellemzően az, hogy először egy viszonylag alacsony összeg befektetését kérik, amely azonban folyamatosan emelkedhet a sértett fizetési hajlandóságának függvényében.
- A befektetés előtt mindenképpen érdemes internetes kereséssel tájékozódni a szolgáltatásról, hiszen a korábbi károsultak bejegyzései segíthetnek abban, hogy ne Ön váljon a következő sértetté!
- Ha egy szolgáltatás feltűnően nagy hozamot ígér, úgy érdemes gyanúval élni, hiszen ebben az esetben a bankok is ilyen eszközökbe fektetnének be!
- A hamis profilokban, értékelésekben, véleményekben, hivatalosnak tűnő iratok tartalmában sem szabad feltétel nélkül megbízni, hiszen sokszor ezeket a csalók maguk hozzák létre, illetve teszik közzé!
- Amennyiben a szolgáltató további pénzt kér azért, hogy a már befektetett összeget visszautalja, semmiképpen se teljesítsen további kifizetéseket, hanem jelezze ezt az illetékes rendvédelmi szerveknek!
További hasznos tanácsokat az alábbi linken olvashatnak az online csalásokról: https://kiberpajzs.hu/