Ne dőljön be ismeretlenek telefonhívásainak!

Létrehozás dátuma:
Feltöltő szerv:
Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Több mint 7 millió forintja bánta annak az idős nőnek, aki álbankároknak esett áldozatául a közelmúltban.

Egy Fejér vármegyei asszonyt a napokban hívott egy ismeretlen nő, aki egy hazai bank biztonsági szolgálatának képviselőjeként mutatkozott be. A telefonáló azt állította, hogy a nő számláján egy 770 ezer forintos tranzakciót akartak végrehajtani illetéktelenek. Az áldozat tájékoztatta a hívót, hogy nem áll kapcsolatban a bankkal, majd véget ért a beszélgetés.

Pár perc elteltével egy szintén ismeretlen számról egy másik pénzintézet kiberbiztonsági szolgálatának munkatársaként bemutatkozó nő kereste. A hívó azt állította, hogy ismeretlen tranzakciót próbáltak végrehajtani, de sikerült megakadályozniuk. Ezután kérte, hogy utaljon át 3,77 millió forintot egy megadott számlára.

Az áldozat eleget tett a kérésnek, majd néhány órával később ismét hívták, a telefonáló nő azt állította, hogy a számlán maradt összeget is védelem alá kellene helyezni, ezért 3,35 millió forint átutalását kérte egy másik megadott számlára. Mivel a tranzakciót a bank elutasította, az áldozat megemelte a napi limitet, majd végrehajtotta a csaló kérését. A teljes kára 7,12 millió forint lett.

A sértetté válás elkerülése érdekében kérjük, fogadják meg ajánlásainkat!

  1. Legyen gyanakvó! Soha ne adja meg ismeretlennek személyes és bankkártyaadatait, felhasználói azonosítókat, jelszavakat!
  2. Ne utaljon idegennek ismeretlen számlára!
  3. Azonnal lépjen kapcsolatba bankjával, ha gyanús hívást kapott! A pénzintézet ügyfélszolgálata hiteles információt ad a tranzakcióiról.
  4. Minden gyanús telefonhívást, e-mailt vagy üzenetet haladéktalanul jelentsen a rendőrségnek! A rendőrség folyamatosan dolgozik a hasonló bűncselekmények visszaszorításán, amihez elengedhetetlen a lakossági együttműködés.
  5. Fontos a megelőző ismeretek átadása! Tájékoztassa családtagjait és barátait a pénzügyi csalások veszélyeiről, különösen az idősebbeket, akik gyakran célpontjai lehetnek az ilyen típusú bűncselekményeknek.

Ha úgy látja, hogy minden óvintézkedése ellenére becsapták, megkárosították, azonnal tegyen feljelentést bármely rendőri szervnél vagy a 112-es segélyhívó számon!

Az internetes csalások megelőzéséről további hasznos információkat, aktualitásokat, tanácsokat a KiberPajzs oldalán talál.

<< Vissza az előző oldalra