Nem érkezett meg az áru, pedig a vevő kifizette
Továbbra is az egyik leggyakoribb csalási módszer, hogy a meghirdetett termékek az előleg vagy a teljes vételár elutalása után nem érkeznek meg a vevőhöz.
Az online térben zajló adásvétel kapcsán még mindig nagyon sokunk jó szándékát és bizalmát használják ki a bűnözők.
Egy 39 éves rábaközi lakos az egyik legismertebb közösségi oldal online piacterén tűzifát vett volna, az eladóval történt egyeztetést követően el is utalt 220 ezer forintot. A hirdető az átutalás után a terméket nem küldte meg, a sértettet le is tiltotta az oldalon, és teljesen elérhetetlenné vált.
Egy másik esetben egy férfi multiszerszámot kínált eladásra internetes kereskedelmi felületen, majd miután egy 42 éves csornai férfi átutalta a termék vételárát, az elkövető szintén elérhetetlenné vált. Ezzel 55 ezer forintot csalt ki gyanútlan áldozatától.
Az áldozattá válás elkerülése érdekében kérjük, fogadják meg a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztályának tanácsait:
- Csak biztonságos, ismert és nagyon jó értékelésű webáruházakból vagy eladóktól vásároljanak!
- Mindig legyenek óvatosak, inkább a személyes átvételt válasszák, főleg, ha drágább áruról van szó!
- Lehetőség szerint válasszák az utánvételes fizetést, még ha pár száz forinttal drágább is!
Az online térben elkövetett csalások megelőzésével kapcsolatban további hasznos információkat, aktualitásokat, tanácsokat a KiberPajzs oldalán talál.