Nyomozók hallgatták ki az álrendőr-csalót
Rendőr-sztorival csalt ki közel 20 millió forintot egy magát rendőrnek kiadó csaló. A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság folytatja a küzdelmet az online csalások elkövetői ellen a Mátrix Projekt keretein belül.
A tapasztalatok azt mutatják, hogy a bűnözők tárháza kifogyhatatlan, de a cél ugyanaz, megtudni az áldozatok banki adatait, hozzáférni a számlájukhoz, csalárd módon megszerezni a pénzüket.
Megtörtént eset
Csalás miatt folytat nyomozást a Miskolci Rendőrkapitányság egy 47 éves fehérgyarmati férfival szemben. A gyanúsított 2024. október elsején a rendőrség nevében megtévesztett egy miskolci férfit, miszerint a sértett számlájához hozzáfértek a csalók, de ő segíteni tud, ezért telepítse le az AnyDesk programot. Ennek segítségével a megtévesztett férfitól közel húsz millió forintot csaltak el gonosz módon a online-bűnözők. A Miskolci Rendőrkapitányság csalás miatt folytat eljárást az ügyben.
Mindig legyen óvatos, mielőtt leütné az entert tájékozódjon:
- Ne adja ki ismeretleneknek, főként ne telefonon, interneten a bankkártyája és a netbankja belépési adatait! Ezeket az információkat telefonbeszélgetés során sem a rendőrség, sem a pénzintézet alkalmazottjai nem kérik!
- Ismeretlen eredetű programot soha ne telepítsen vagy töltsön le a számítógépére, illetve a telefonjára, bárki is javasolja Önnek!
- Legyen gyanús, ha a telefonáló tört magyarsággal beszél, vagy magyartalan, helyesírási hibákat tartalmazó e-mailben ajánl kedvező üzleti lehetőséget!
- Ne bízzon ismeretlenek üzleti vagy befektetési ajánlataiban, legyen gyanakvó, főleg, ha kiemelten nagy hozammal kecsegtetik!
- Ha bajba került, azonnal értesítse a pénzintézetet, és tegyen feljelentést a rendőrségen!
- S, ami a legfontosabb a Magyar Rendőrség egyetlen munkatársa sem kéri, hogy töltse le az AnyDesk programot.
További hasznos tanácsokat az alábbi linken olvashatnak az online csalásokról: https://kiberpajzs.hu/