Van eladó jegyed?
Nyár, rendezvények, koncertek, megannyi program, amire sokan vártak, vágynak. 57 sértett dőlt be annak az online „jegyárusító” férfinak, akinek a jegyei nem adtak jogosultságot a belépésre, annál inkább a bosszúságra.
Nyáron a kikapcsolódási lehetőségek sok embert megmozgatnak. Az online tér ebben az esetben is megkönnyíti életünket, természetesen csak akkor, ha hiteles forrásból vásárolunk. Több vármegyei lakos is, összesen 57-en hiába kaptak a kifizetett összegért kinyomtatott jegyeket, azokkal sehová sem lehetett belépni. Volt olyan, aki a helyszínen szembesült ezzel, mások a kézhezvétel után.
A Vas Vármegyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Alosztálya az alábbiakat tanácsolja az áldozattá válás megelőzése érdekében.
– Bármilyen online felületen vásárol, legyen körültekintő!
– Amennyiben megoldható, ragaszkodjon a személyes átadás-átvételhez!
– A rendelést megelőzően nézzen utána az eladónak, keressen rá az interneten, van-e róla vélemény, és ha igen, milyen!
– Próbáljon meg az adott településen vagy a közelében élő ismerősökön keresztül informálódni az eladóról!
– Olvassa el a futárszolgálat használati feltételeit, és amennyiben megoldható, az átvétel során – fizetés előtt – ellenőrizze, mi van a csomagban!
– Abban a sajnálatos esetben, ha sikerrel jártak az elkövetők, azonnal tegyen feljelentést a rendőrségen, és jelentse be a hirdetést közzé tevő oldalon a csalást!
A rendőrség a Mátrix Projekt keretében kiemelt figyelmet fordít az online csalások felderítésére. Ezek megelőzéséről további hasznos információkat, aktualitásokat, tanácsokat a KiberPajzs oldalán talál.