Alázatos munkával elért renomé
Balogh Krisztina c. r. alezredest, a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) székesfehérvári osztályvezető-helyettesét az Emberi Méltóság Védelméért Díjjal tüntették ki. A Kulturális és Innovációs Minisztérium által adományázott kitüntetéssel a bűnügyi szakember emberkereskedelem elleni küzdelemben nyújtott hosszú ideje tartó, kiemelkedő munkáját ismerték el.
Mindössze nyolcan vehették át november 24-én a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) által alapított díjat, amit a nők elleni erőszak megszüntetésének világnapja alkalmából tartott konferencián adtak át Budapesten. Az elismerést olyan szakembereknek ítélték oda, akik hosszú ideje meghatározó szereplői a kapcsolati erőszak, az emberkereskedelem és a prostitúció elleni küzdelemnek. Az díjakat Hornung Ágnes államtitkár és dr. Beneda Attila helyettes államtitkár adta át.
Balogh Krisztina c. r. alezredes a rendőrség állományából egyedüliként vehette át a magas rangú elismerést. A bűnügyi szakember szinte egész pályafutását végigkísérte a kiszolgáltatott helyzetben lévő embereken való segíteni akarás.
Mielőtt rendőr lett, a Székesfehérvári II. Gyermekotthon vezetőjeként dolgozott. Majd a rendőreskü letételével elindult nyomozói karrierje. Dolgozott a Székesfehérvári Rendőrkapitányságon, a Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányságon, az Országos Rendőr-főkapitányságon és a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Irodánál, ami a jelenlegi szolgálati helye. A bűnügyi területen betöltött munkakörei szinte mindegyikének fókuszában a családon belüli erőszak, a kiskorúak sérelmére elkövetett jogsértések, valamint a prostitúciós bűncselekmények és az emberkereskedelem állt. Több mint húsz éve nap mint nap azon dolgozik, hogy az emberi méltóság ellen elkövetett különböző bűncselekményeket munkatársaival közösen feltárja és az elkövetőket elfogja.
Az egyes bűnügyekben nyújtott aktív nyomozói munkáján túl prevenciós kampányokban is részt vett, valamint az ORFK-n betöltött beosztása idején országos szakvezetői feladatokat is ellátott az emberkereskedelem elleni küzdelemben. 2019–2022 között előadóként és mentorként aktívan részt vett a rendőrök, ügyészek, bírák érzékenyítésére vonatkozó belügyi képzéseken. Munkakapcsolatainak köszönhetően nagymértékben hozzájárult ahhoz, hogy a védett házakról minél több áldozat információkat kaphasson. Emellett mind a rendőrök, mind a társhatóságok és együttműködő szervezetek áldozatközpontú képzéseit ő fogta össze. Az áldozatsegítés területén az e feladatban részt vállaló szervezetek közötti koordinációban folyamatosan szerepet vállalt.
Hitvallása a proaktív rendőri hozzáállás, különösen a sérülékeny csoportok esetében. Mint mondja, a nyomozás során nincsenek kevésbé fontos feladatok, az áldozati érdekek érvényesítésének elősegítése ugyanolyan jelentőséggel bír, mint a bűncselekmények felderítése és az elkövetők felelősségre vonása.