Arany és bronzérem az országos úszó bajnokságon

Létrehozás dátuma:
Feltöltő szerv:
Békés Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Pengő Erzsébet r. százados - a Békés megyei csapat tagja - nagy fölénnyel győzött mellúszásban 50 méteren.

A Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság 2014. március 5-én Kecskeméten rendezte meg a BM Országos Úszó Bajnokságot. A verseny fővédnöke dr. Pintér Sándor belügyminiszter volt. 33 csapat részvételével több mint 300 versenyző mérte össze tudását. A főkapitányságok versenyzői mellett többek között a katasztrófavédelmi igazgatóságok, a büntetés-végrehajtási intézetek, a készenléti rendőrség munkatársai vettek részt a 2014. évi első BM országos bajnokságán.

A Békés Megyei Rendőr-főkapitányságot Pengő Erzsébet r. szds. csapatvezető, Nagy Rozália közalkalmazott és Imre Szabolcs r. fhdgy. képviselte. A versenyszámok között gyors, hát, mell és váltó számok szerepeltek, különböző távokkal.

Imre Szabolcs a Tevékenység Irányítási Központ főügyeletese 50 méter gyorsúszásban 11. helyen, 50 méter hátúszásban 13. helyen végzett. Nagy Rozália a főkapitányság Humánigazgatási Szolgálatának pszichológus asszisztense 50 méteres mellúszásban az előkelő 6. helyet szerezte meg. Pengő Erzsébet a Bűnügyi Igazgatóság Bűnmegelőzési Osztály kiemelt főelőadója a csapatvezetői feladatai miatt az 50 méteres gyorsúszás előtt nem tudott bemelegíteni és anélkül kellett rajtkőhöz állnia. Az erős mezőnyben ennek ellenére sikerült bronzérmet szereznie. Ezután az 50 méteres mellúszás következett, ahol Pengő Erzsébet már optimális körülmények között rajtolt, nagyszerűen úszott és aranyérmes lett.