Létrehozás dátuma:
Feltöltő szerv:
ORFK Kommunikációs Szolgálat

Első alkalommal rendezték meg az Országos Rendőr CrossFit Bajnokságot.

A rendőrök erőpróbájának a Rendőrségi Oktatási és Kiképző Központ Budapest IX., Vágóhíd utcai sporttelepe adott otthont. 2016. május 19-én megrendezett bajnokságon az 55 induló többek között traktorkerék gurítás, húzódzkodás és kettlebell gyakorlatokon bizonyította a felkészültségét.

A szervek közötti összetett csapatversenyt a Készenléti Rendőrség csapata nyerte, megelőzve a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság és az Országos Rendőr-főkapitányság versenyzőit.

A crossfit bajnokságon három egyéni kategóriában hirdettek győzteseket, így Tóth Frida (női kategória, Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság), Illés Zoltán (40 év alatti férfiak kategóriája, Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság) és Fedor Tibor (40 év feletti férfiak kategóriája, Készenléti Rendőrség) állhatott a dobogó legfelső fokára.