Rendkívüli helyzetek megoldását gyakorolják
Új törzsvezetési és tevékenység-irányítási gyakorlópontokat adtak át Dunakeszin.
A rendőrség alapfeladat-ellátásának szükség szerinti velejárója a legkülönbözőbb rendkívüli események meghatározott protokoll szerinti, szakszerű és hatékony kezelése, majd az ebből fakadó veszélyhelyzetek elhárítása.
A rendkívüli események rendőri, rendészeti kezelése fokozott felelősséggel és stresszhelyzettel jár, az ilyen szituációk elhárítása nem lehet ad hoc-szerű, annak legkülönbözőbb mozzanatait is – a bekövetkező károk minimalizálása érdekében - lehetőség szerint előre tervezni, modellezni és gyakorolni kell.
A rendőri szervek főügyeleti, tevékenység-irányítói és hívásfogadói feladatokat ellátó munkatársainak ezért is nagyon fontos a most átadott törzsvezetési és tevékenység-irányítási gyakorlópontok működése.
A gyakorlópontokat Dr. univ. Dsupin Ottó r. dandártábornok, a Rendőrségi Oktatási és Kiképző Központ (ROKK) igazgatója 2018. november 29-én adta át. A ROKK Oktatási és Továbbképzési Központ dunakeszi objektumában 185 m2 alapterületen törzsvezetői-, és tevékenység-irányító gyakorlópontok, informatikai kabinet, illetve kiszolgáló helyiségek állnak rendelkezésre, amelyben biztosított a zártláncú kép- és hangrögzítés.
A beruházás összköltsége közel 16 millió forint volt, az itt zajló gyakorlat-orientált képzések során lehetőség van éles környezetet szimuláló helyzetek megoldásának oktatására. Mivel minden mozzanatot technikailag rögzítenek, így a különböző szituációk utólagos elemzésére, a tanulságok levonására is messzemenően alkalmas terepnek számít a gyakorlóbázis.
Az átadást követően a ROKK és az ORFK Rendészeti Főigazgatóság Ügyeleti Főosztály szervezésében kétnapos, rendkívüli eseménykezelési tréninget tartottak. A tréningen az ORFK Főügyelet, a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság Tevékenység-irányítási Központ, a Szombathelyi Hívásfogadó Központ, valamint a Magyar Honvédség Légi Vezetési és Irányítási Központ Hadműveleti Központ munkatársai vettek részt.