Rendőrnők kézilabda tornája Békésben

Létrehozás dátuma:
Feltöltő szerv:
Békés Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A Békés Megyei Rendőr-főkapitányság 2013. október 31-én a Békési Városi Sportcsarnokban négy csapat részvételével rendezte meg a „Viharsarki Női Kézilabda Tornát” amelyhez nagy segítséget nyújtott az ORFK Rendészeti Szervek Kiképző Központja.

A sportrendezvény célja az volt, hogy a rendőrségen dolgozó nők összemérhessék ügyességüket, népszerűsítsék a kézilabdát, mint szabadidős sporttevékenységet és ápolják az egymás közötti sportbaráti kapcsolatot. A torna jó alkalmat teremtett a 2014. márciusában, Hollandiában megrendezésre kerülő IV. Rendőr Női Kézilabda Európa Bajnokságra való felkészülésre is, hiszen a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság alkalmazottai közül öt sportolót hívtak meg a kézilabda válogatottba.

A tornán a házigazdák mellett a Bács-Kiskun Megyei-, a Hajdú-Bihar Megyei- és a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság csapatai körmérkőzések során mérték össze tudásukat. Végül 3. helyezést ért el Bács-Kiskun megye. 2. lett Hajdú-Bihar megye és az 1. helyen végzett Békés megye csapata. A zsűri a legjobb mezőnyjátékosnak Agócs Erikát, a legjobb kapusnak pedig Csintalanné Monori Teréziát választotta, akik Bács csapatát erősítették. A torna gólkirálynője Ancsin Tímea lett Békésből, aki három mérkőzésen 25 gólt dobott.

A díjakat Vincze P. Márton, az ORFK Rendészeti Szervek Kiképző Központjának igazgatója és dr. Polyák Zsolt r. ezredes, rendőrségi főtanácsos, megyei rendőrfőkapitány adta át. A versenybizottság tagja volt dr. (PhD) Tájok Péter r. alezredes, rendőrségi főtanácsos, az ORFK RSZKK Sportszervezési és Pszichológiai Osztály vezetője. A Magyar Rendészeti Sportszövetség különdíjat ajánlott fel a torna legsportszerűbb csapatának, amelyet Pest megye érdemelt ki. A díjat Vincze P. Márton, a Rendészeti Sportszövetség ügyvezető elnöke adta át.