Felszámolták a kékcsei drogbandát
A Kisvárdai Rendőrkapitányság Bűnügyi és a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Rendőr-főkapitányság Felderítő Osztályának munkatársai közösen lepleztek le Kékcsén három kristálydílert, de borsodi szállítóik és a sátoraljaújhelyi ellátó is rács mögé került.
A kristályt személyautóval vitték Borsodból Szabolcsba.
– Májusban értesültünk arról, hogy a bodroghalmi D. Károly (58) bódító hatású anyagot terjeszt, és rendszeresen szállít kékcsei dílereknek, ezért megkezdtük az adatgyűjtést és az előzménykutatást – idézte fel dr. Juhász Péter százados, a felderítő osztály kiemelt főnyomozója, és hozzátette, a borsodi férfit már büntették hasonló bűncselekmény elkövetése miatt. – Munkatársaimmal feltérképeztük a közlekedési szokásait, és egyértelművé vált, hogy Sátoraljaújhelyről szállít majdhogynem napi szinten, de a felderítés csak azután vett lendületet, hogy teljeskörűen feltártuk a kapcsolati rendszerét, és több bűnözőt is azonosítottunk. Így derült ki, hogy az élettársa, B.-né M. Dzsennifer (24) részt vesz a tevékenységben, és képbe került két kékcsei lakos: Sz. Barbara (27) és K. Beatrix (27), majd O. Alexandrával (36) egy harmadik is, aki fogyasztóból lett viszonteladó. Közülük ketten rokonok, és egymás szomszédságában laknak egy olyan utcában, ahol sok rokonuk és vásárlójuk él. Ez azt is jelenti, hogy minden arra haladó, ismeretlen járművet gyanakvással szemlélnek. Ilyenkor értesítik is egymást, ezért csak összehangolt akció jöhetett szóba. Azt talán mondanom sem kell, hogy munkabérből származó rendszeres jövedelemmel egyikük sem rendelkezett.
A zsaruk október 21-én léptek a tettek mezejére.
– Kékcse a Kisvárdai járásban van, ezért a nyílt nyomozást a Kisvárdai Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztályának munkatársai végezték, így újra együttműködhettem egykori kollegáimmal – árulta el a kiemelt főnyomozó, aki négy éve szolgál a rendőr-főkapitányságon, előtte hét esztendőn át kisvárdai nyomozó volt. – A bodroghalmi pár szinte naponta autózott Sátoraljaújhelyre, onnan pedig Kékcsére, így figyeltünk fel a feltételezett ellátójukra, a sátoraljaújhelyi M. Győző Márióra (34), aki szintén volt büntetve hasonló bűncselekmény miatt. Időben úgy kellett összehangolnunk a rajtaütést, hogy egyikük se tudja figyelmeztetni a másikat, de arra is ügyelnünk kellett, hogy D. Károlyt és B.-né M. Dzsennifert azelőtt állítsuk meg, hogy gépjárművükkel megérkeznének Kékcsére. Az is fontos volt, hogy ez egy távolabbi útszakaszon történjen, mert egy arra közlekedő ismerős is veszélyeztethette volna az akció sikerét. Szerencsére ilyesmire nem került sor.
A kisvárdai nyomozók és a megyei felderítők egyidejűleg csaptak le a drogbanda hat tagjára.
– D. Károly és B.-né M. Dzsennifer egy bordó Renault-val közlekedtek, ennek a könyöktartója alatt alakítottak ki egy rejtekhelyet; onnan 41,1 gramm kristály, azaz N-etil-norpentedron került elő, a férfi bodroghalmi lakásában további 13,8 grammot találtunk. Sz. Barbara otthonában egymillió forint volt az egyik hangszóróban, O. Alexandra lakásában pedig 11 g kristály. Ott egy fogyasztót is elfogtunk, aki pont akkor jött ki a házból, a zsebében egy adaggal. Nem mellékes, hogy az elfogás pillanatában Sz. Barbara és az élettársa hasonló bűncselekmény miatt álltak büntetőeljárás hatálya alatt, és azt is tudniuk kellett, hogy az ügyészség mindkettőjükre többéves szabadságvesztést kért. M. Győző Márió sátoraljaújhelyi lakcímén 580 ezer forintot találtunk, drogot nem, és természetesen nem tett vallomást. Ő Szlovákiában él, és felmerült annak a lehetősége is, hogy az értékesített anyagok onnan származhattak, ennek ellenőrzése folyik – ismertette dr. Juhász Péter, és azt is elmondta, sok ilyen ügyük van. – Az új pszichoaktív szerekkel kereskedő bűnelkövetők tudják, bármelyik pillanatban lecsaphatunk rájuk, de nem zavartatják magukat, és a kábítószer iránti igény legalább ennyire aggasztó. Kékcsén volt olyan fogyasztó, aki naponta háromszor is ment drogot venni, konkrétan oda hordta a pénzét.
Elfogásukat, előállításukat, kihallgatásukat és őrizetbe vételüket követően a Nyíregyházi Járásbíróság elrendelte M. Győző Márió, D. Károly, B.-né M. Dzsennifer, Sz. Barbara, K. Beatrix és O. Alexandra letartóztatását. Egyikük sem tett beismerő vallomást.
SZ. Z. J.
FOTÓ: RENDŐRSÉG