Katonai felső vezetők a Rendőrpalotában

Létrehozás dátuma:
Feltöltő szerv:
Zsaru Magazin

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) Katonai Felsővezető Szakirányú Továbbképzés hallgatói vettek részt a Rendőrségi Igazgatási Központban rendezett, a Rendőrségi Oktatási és Kiképző Központ által szervezett szakmai látogatáson, betekintést nyerve a rendőri munka szerteágazó mindennapjaiba.

Tizennyolc vezérkari tiszti képzésben részt vevő honvédfőtiszt látogatott el a Rendőrpalotába, ahol egész napos program keretében ismerkedtek meg a rendőrség feladataival. Előadásokat hallhattak a rendőrség helyéről, szerepéről Magyarország biztonsági rendszerében, a közelmúlt biztonsági kihívásainak kezeléséről, mint a Covid-19-világjárvány kezelése, az ukrajnai háború hazai vonatkozásai, valamint a 2024-es dunai árvízi védekezés. A hallgatóság tagjai megismerhették a rendőrség szervezeti felépítését és ügyeleti rendszerét, de az Országos Rendőr-főkapitányság operatív törzsének működését is.

Az előadásokat olyan tapasztalt szakemberek tartották, mint dr. Boros Gábor ezredes, az ORFK Hivatalának vezetője, dr. Hablicsek Nikoletta ezredes, az ORFK Rendészeti Főigazgatóság Ügyeleti Főosztály vezetője, Gubis Tibor alezredes, az ORFK Rendészeti Főigazgatóság kiemelt főreferense, valamint Keviczky Zoltán alezredes, az ORFK Rendészeti Főigazgatóság Közrendvédelmi Főosztály kiemelt főreferense. Így a honvédfőtisztek átfogó képet kaphattak a rendőrség mindennapi és rendkívüli feladatainak kezeléséről.

Az együttműködés célja az, hogy a hallgatók megismerjék a rendőrség szervezeti felépítését, működését, megtalálják a közös munka során elengedhetetlen szakmai kapcsolódási pontokat, és olyan személyes kapcsolatok alakuljanak ki, amelyek elősegíthetik az egyes helyzetekben szükséges döntések gyors meghozatalát. Ez a tudás könnyedén átültethető a gyakorlatba, mint azt a múltbéli feladatok, a határvédelem, az árvízi védekezés vagy épp a koronavírus-járvány időszaka, már bizonyították.

A képzésbe a jövőben lehetőség lesz rendőri vezetők bevonására is, így egymás mellett tanulhatnak majd katonai és rendőri szakemberek, ez pedig a munkakapcsolatok kiteljesedését is magával hozza majd. Szintén egyeztetnek arról, hogy a képzést megnyitják más szakterületek képviselői, a katasztrófavédelem, illetve állami és stratégiai vezetők előtt is, így egységes képzési rendszerbe foglalva a különleges jogrend idején együtt dolgozó területek szakembereit.

K. D.

FOTÓ: NAGY ZOLTÁN

<< Vissza az előző oldalra