Közösségépítő erőfitogtatás
Hatalmas súlyok, megfeszített izmok és lelkes szurkolás; az idei BM Országos Pontszerző Fekvenyomó Bajnokság is élményeket tartogatott versenyzőknek és nézőknek. A Soroksári Kulturális, Szabadidő- és Sportcentrumban megrendezett sporteseményen 161-en feküdtek neki a kihívásnak egyéniben, illetve 30 szerv 27 csapatában.
Lombosi Melinda alezredes, a XX. Kerületi Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztály készenléti csoportvezetője felelt a technikai lebonyolításért, de közben padra is feküdt, és tizedjére lett a legeredményesebb női versenyző. Nem csoda, hiszen korábban világ- és Európa-bajnok is volt, de fekvenyomó versenyeken másodosztályú bírájaként is képviselte már a Magyar Erőemelő Szövetséget.
– A fekvenyomó bajnokságot immár tíz éve szervezzük közösen a Köztársasági Őrezreddel, három éve pedig a Belügyminisztérium országos pontszerző versenyének is a részévé vált. Korábban meghívásos volt, de az indulók száma egyre bővült, amiért nagyon hálásak vagyunk. Ezúttal is rengeteg új arcot láttunk, aminek nagyon örültünk – mondta lelkesen az alezredes. – A megyékből érkező csapatok között van, amelyik „teljes felállással”, míg mások egy-két fővel képviseltetik magukat. Természetesen férfiak és nők is összemérik az erejüket. Idén talán az a legizgalmasabb, hogy az I. kategóriában, a 40 év alattiaknál, szinte ugyanannyi nő indult, mint a férfi, az 50 felettiek számára pedig III. korcsoportot is indítottunk. Mivel az érdeklődés folyamatosan nő, jövőre szeretnénk a férfiaknál egy negyedik korcsoportot is bevezetni, míg a hölgyeknél egy további kategóriát az első csoporthoz.
Lombosi Melinda alezredes, a XX. Kerületi Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztály Készenléti Csoport vezetője mesélt a verseny történetéről és az idei különlegességeiről. Maga is aktív versenyző: fekvenyomóként világ- és Európa-bajnok, csúcstartó volt, másodosztályú bíróként is képviselte a Magyar Erőemelő Szövetséget az eddigi eseményeken. A verseny egész technikai lebonyolításáért én vagyok a felelős a mérlegeléstől az eredményhirdetésig, mégpedig úgy, hogy közben még versenyzem is, és az egész percre pontosan a fejemben van. Tizedszer voltam a legeredményesebb női versenyző, és mind a tíznél így csináltam. Nekem ez közben nem volt megterhelő, nem tűnt nehéznek!
– Már tíz éve közösen szervezzük a megmérettetést a Köztársasági Őrséggel. Három éve pedig a Belügyminisztérium országos pontszerző versenyének egy része is lett. Korábban meghívásos volt, de az indulók száma folyamatosan bővül, amiért nagyon hálásak vagyunk. Idén is rengeteg új arcot láttam, aminek nagyon örültünk – mondta lelkesen az alezredes. – A verseny évről évre egyre népszerűbb, a megyékből érkező csapatok között van, amelyik „teljes felállással”, míg mások egy-két fővel képviseltetik magukat. Természetesen férfiak és nők is összemérik erejüket. A legizgalmasabb idén, hogy az I. korcsoportban – a 40 év alattiaknál – szinte ugyanannyi nő indult, mint a férfiaknál. Sőt, III. korcsoportot is indítottunk az 50 év felettiek számára. Úgy tapasztalom, az érdeklődés folyamatosan nő, ezért szeretnénk jövőre a férfiaknál egy negyedik korcsoportot is bevezetni, míg a hölgyeknél egy további kategóriát az első csoporthoz.
A verseny célja nem csupán a minél jobb helyezések megszerzése volt, hanem az erőnlét és a technika bemutatása kollégákkal közösen, jó hangulatban.
Kovács Richárd százados, a Nemzet Közszolgálati Egyetem (NKE) Rendészeti Magatartástudományi és Kriminálpszichológia Tanszék oktatója sem először vett részt a versenyen.
– Összehozza a sport a kollégákat és hallgatókat. Együtt készültünk hónapokon át – mesélte mosolyogva. – Idén másodszor indulok a bajnokságon, tavaly harmadikak lettünk, ez évben viszont az első helyre hajtunk!
Bálint Gabriella törzsőrmester, a Csongrád-Csanád Vármegyei Rendőr-főkapitányság Közlekedésrendészeti Osztály forgalom-ellenőrző alosztálya járőrvezetőjének számára a sport a mindennapok része, hiszen testépítőként is komoly céljai vannak.
– Négy éve szereltem fel, azóta folyamatosan részt veszek rendőrségi versenyeken. Tavaly 75 kg-ot nyomtam ki, idén sikerült a 92,5, ami így 17,5 kilóval lett több. Kategóriámban az abszolút bajnoki címet is elnyertem – magyarázta határozottan a szegedi versenyző.
Bár a versenyen minden csapat egymás ellen harcolt, a versenyzők buzdítása, a lelkes szurkolás mindenkit átlendített a holtponton. Az idei rendőrségi fekvenyomó bajnokság tehát az erő és a technikai tudás mellett a kitartásról és a rendőrök közösségépítésről is szólt. Ez az összetartás és a sport iránti szenvedély tette emlékezetessé az idei küzdelmet, amely évről évre egyre népszerűbb a BM sportolói körében.
A legeredményesebb női versenyző a Budapesti Rendőr-főkapitányság állományából Lombosi Melinda alezredes, míg a legeredményesebb férfi Hám Zoltán őrmester, a Csongrád-Csanád Vármegyei Rendőr-főkapitányság Mélységi Ellenőrzési és Közterületi Támogató Osztály Közterületi Támogató Alosztály járőrvezetője lett. A csapatversenyben az NKE Rendészettudományi Kar végzett az első helyen, második a Terrorelhárítási Központ, harmadik a Készenléti Rendőrség lett.
RÁDI MÓNIKA
FOTÓ: NAGY ZOLTÁN