Ravasz pályák Ravazdon
Szeptember 10-én ötödször adott otthont a Rendőr Országos Szolgálati Pisztoly Lőversenynek Győr-Moson-Sopron vármegye. Ravazdon a biztonságos és szakszerű fegyverkezelés felmérése mellett a minél jobb helyezésekért is megküzdhettek az indulók egyéniben és csapatban.
Ravazdon, a Magyalosi lőtéren 18 csapatban 77 versenyző mérte össze a tudását három egyéni és egy csapatpályán. A pályákat úgy építették fel, hogy különböző technikai feladatokkal teszteljék a versenyzők tudását. A rendőrök bármikor kerülhetnek olyan helyzetbe, amikor használniuk kell szolgálati pisztolyukat, ilyenkor a gyorsaság és a pontosság életet menthet. Emellett pedig a biztonságnak is kiemelkedően nagy a szerepe.
– Nemcsak lőkiképző vagyok, de a Magyar Sportlövők Szövetségénél versenyzek is, emellett pedig lövészetet vezetek – magyarázza Jandl Róbert főtörzszászlós, a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság Oktatási és Kiképzési Alosztály szakoktatója, a verseny egyik szervezője. – Sok megmérettetésen vettem már részt. Az ott szerzett tapasztalataimat próbálom technikásan beleépíteni a pályákba. Például az indulóknak használniuk kell felváltva mindkét kezüket, a jobbkezeseknek ballal is tudniuk kell lőni és fordítva. Ehhez kapcsolódik a fedezék helyes használata, amire szintén oda kell figyelni. Idén versenyen kívül meghívtuk a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Karáról is az érdeklődőket, hogy a hallgatók tapasztalatot szerezzenek.
A versenyzőknek rövid taktikai megbeszélést tartottak, mielőtt pályára léptek. Felváltva versenyeztek, ha kellett, tanáccsal látták el egymást. Volt, aki előtte kipróbálta, melyik a megfelelő szög, honnan lehet minél pontosabban célozni. A pályákat eltérően alakították ki. Az egyiknél a fedezék helyes használata volt a cél. Ott nemcsak váltott kézzel kellett tudni lőni, de tárat is biztonságosan cserélni. Máshol mozgás közben kellett eltalálni a célt. De fekvő vagy guggoló helyzetben is jól kellett teljesíteni.
Juhász Kitti Adrienn őrmester, a Salgótarjáni Rendőrkapitányság járőre egyéni kategóriában vett részt. Először indult ilyen versenyen.
– Szerettem volna kipróbálni, hogyan teljesítek ezen a versenyen – meséli Adrienn, aki tavaly júliusban szerelt fel. – Nem bántam meg, hogy jelentkeztem, rengeteget tanultam, és nagyon jó hangulatban telt. A társaim segítettek, és a bírák is türelmesen magyarázták el, mit kell csinálni. Sok mindenre kell figyelni, hogyan veszem a levegőt, mozgás után rendezni a légzést, figyelni az összképre. Jobbkezes vagyok, ezért tartottam attól, hogy ballal hogyan lövök, mivel ez is a feladat része volt. Kicsit izgultam, hogy fogok teljesíteni, azonban meglepően jól sikerült. Összpontosítottam, kizártam a külvilágot, és végül hibátlanra sikerült.
A díjakat Horváth Ádám István ezredes, a Rendőrségi Oktatási és Kiképző Központ igazgatója és Varga Péter dandártábornok, a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság vezetője, a Magyar Rendészeti Sportszövetség ügyvezető elnöke adta át.
Eredmények:
Nők:
1. Kovács Boglárka főhadnagy (Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság)
2. Bálint Nikoletta őrmester (Csongrád-Csanád VMRFK)
3. Békési Gyöngyi őrmester (Hajdú-Bihar VMRFK)
Férfiak, nyílt bevetési ruházat:
1. Batki György alezredes (Heves VMRFK)
2. Nándori Árpád zászlós (Csongrád-Csanád VMRFK)
3. Illés Gábor őrnagy (Budapesti Rendőr-főkapitányság)
Férfiak, polgári ruha:
1. Kovács Balázs hadnagy (Győr-Moson-Sopron VMRFK)
2. Dőry Asztrik őrmester (Borsod-Abaúj-Zemplén VMRFK)
3. Bús András zászlós (Csongrád-Csanád VMRFK)
Férfiak, szolgálati öltözet:
1. Korom Csaba Bence zászlós (Győr-Moson-Sopron VMRFK)
2. Debreceni Zoltán őrmester (BRFK)
3. Sudár Attila főtörzsőrmester (Somogy VMRFK)
Csapat (csak a csapatpályán induló alakulatok):
1. Győr-Moson-Sopron VMRFK
2. Csongrád-Csanád VMRFK
3. Hajdú-Bihar VMRFK
Összetett csapat (az indulók valamennyi pályán elért eredményeinek összesítése):
1. Győr-Moson-Sopron VMRFK
2. Csongrád-Csanád VMRFK
3. Borsod-Abaúj-Zemplén VMRFK
RÁDI MÓNIKA
FOTÓ: FÜLÖP MÁTÉ