Rendőrök a művészet terepén
A Rendőr Kulturális és Hagyományőrző Egyesület az április 24-ei rendőrnap alkalmából képzőművészeti kiállítást rendezett a rendőrség Teve utcai épületében. Bár a tárlat zárt körű, igencsak tanulságos lenne, ha bárki láthatná, aki a rendőrök munkája, élete iránt érdeklődik.
A kiállítótérben a rendőrségi dolgozók munkái láthatók, és ezek a festmények, grafikák, valamint egyéb képző- és iparművészeti alkotások olykor igencsak erős művészi értékkel bírnak. Azaz nem csupán a kikapcsolódást, az egyenruhás mindennapokból való alkalmi kiszakadást szolgálják.
Az egyesület 26 éve alakult azzal a céllal, hogy ápolja a rendvédelmi hagyományokat, és fellendítse a testületen belül a kulturális életet. Immár 23 éve rendszeresek ezek a rendőrnaphoz kapcsolódó tárlatok, melyek – ahogy azt Gál Kristóf ezredes, az Országos Rendőr-főkapitányság Kommunikációs Szolgálatásnak vezetője megnyitóbeszédében is említette – rendre megmutatják, hogy a magánéletben az egyenruhások is éppen olyan gondolkodó, érző, a világ dolgai, érzékeny rezdülései iránt érdeklődő emberek, mint bárki más. Nekik is fontos, hogy karbantartsák érzelmi, lelki tartalékaikat, sőt, egy ilyen, számos feszített pillanatot rejtő hivatás esetében ez különösen lényeges. A rendezvény fővédnöke dr. Balogh János altábornagy, országos rendőrfőkapitány, a kiállítás házigazdája pedig Bodrogi Gyula Kossuth-díjas színművész, a nemzet színésze, a Rendőr Kulturális és Hagyományőrző Egyesület tiszteletbeli elnöke.
T. Z.
FOTÓ: FÜLÖP MÁTÉ