Sárkányok hátán
Tizennegyedszer rendezték meg a Belügyi Rendvédelmi Sárkányhajó Magyar Kupa elnevezésű evezősversenyt, amelyen nemcsak az volt a fontos, hogy melyik csapat siklik először a célba, hanem a viadal közösségteremtő ereje is.
A sárkányhajózás Dél-Kínából származik. Több mint 2000 éves története egy kínai legendához kapcsolódik. A sárkányhajóünnep nem csupán vízi verseny, de hatalmas ünnepség, színpompás felvonulás is egyben. Egy-egy ázsiai vagy óceániai sárkányhajó-fesztiválon több száz induló küzd egymással, és több ezren szurkolnak a parton.
Európában csak az 1980-as évek végén kezdett ismertté válni a sportág, azóta rendeznek már kontinens-, világbajnokságot és számos versenyt. Ezek egyike, a XIV. Belügyi Rendvédelmi Sárkányhajó Magyar Kupa érmeiért szálltak vízre az evezősök június 16-án a KSI XIII. kerületi vízitelepen. A megmérettetés célja, hogy versenyzési, sportolási lehetőség biztosításával segítse a hivatásos katasztrófavédelmi szerv, a társszervek, a honvédség és a Belügyminisztérium állományába tartozók fizikai aktivitását, ezzel elősegítve az egészségmegőrzést és -fejlesztést. A sportmozgalom közösségformáló erejével sportbarátságok alakuljanak ki, de célja a szervezetek közötti jó kapcsolat ápolása is.
A megmérettetésen a sárkányhajócsapatok 200 méteres távon versengtek a legjobbaknak járó kupáért. A nyílt kategóriában nyolc csapat indult, és a Terrorelhárítási Központ (TEK) legénysége diadalmaskodott, míg a női kategóriában öt együttes közül a Budapesti Rendészeti Sportegyesület (BRSE) Főnix csapata lett az első.
Helyezések
Női kategória:
- BRSE Főnix
- TEK Amazon Dragons
- Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság Őrült Nők Ketrecben
- Vasi Kék Sárkányok
- AH Dragon Girls
Nyílt kategória:
- TEK
- BRSE Főnix
- Speed Dragons Baja HTP
- Honvéd Egység
- Anonim Heroes
- Győri Sárkányok
- Moreded
- Albino Dragons
TZ
FOTÓ: FÜLÖP MÁTÉ