Tehetséges tiszthelyettesek

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS

 

 

Az országos rendőrfőkapitány pályázatot hirdet a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Karán (a továbbiakban: NKE RTK) induló nappali munkarendű, 3 éves tisztképzésre (a továbbiakban: tisztképzés).

 

A pályázatra azok jelentkezhetnek, akik az általános rendőrségi feladatok ellátására létrehozott szerv (a továbbiakban: Rendőrség) hivatásos tiszthelyettes/zászlósi állományába tartoznak és rendőri képzettségük/végzettségük megszerzése óta legalább 1 év eltelt.

A 2025/2026-os tanévben induló tisztképzésre azok is pályázhatnak továbbá, akik jelenleg közbiztonsági rendőrjárőr, határrendészeti és útlevélkezelő rendőrjárőr (a továbbiakban: járőrképzés) vagy technikus szintű rendőr tiszthelyettes (a továbbiakban: technikus) képzésben (a továbbiakban együtt: rendvédelmi oktatás) vesznek részt és rendőri képzettségüket, illetve végzettségüket 2025. augusztus 15-ig megszerzik.

A rendvédelmi oktatásban résztvevők pályázatba történő bevonásának célja, hogy a Rendőrség elismerje a támogatást elnyerő jelentkezők eddigi rendőri tanulmányaik során nyújtott kiemelkedő teljesítményét és a szakma iránti elkötelezettségét, elősegítve további fejlődésüket. A rendvédelmi oktatásban részt vevő pályázók közül legfeljebb 5 fő pályázata kaphat támogatást a tisztképzésre.

 

A pályázaton nyertesek tanulmányi szerződésben vállalják a felsőfokú szakmai végzettség határidőre történő megszerzését, továbbá a tanulmányi idővel azonos időtartamban a hivatásos szolgálati jogviszonyuk fenntartását a Rendőrség állományában.

 

A pályázaton nyertesek a 2025. évi (a képzés indulása 2025. augusztus) felvételi eljárás keretében jelentkezhetnek az NKE RTK-n a Rendészeti igazgatási alapképzési szak közrendvédelmi szakirány vagy a Bűnügyi igazgatási alapképzési szak bűnügyi nyomozó szakirány hároméves, nappali munkarendű képzéseire.

 

A felvételt nyert pályázók a képzés idejére rendelkezési állományba kerülnek, a tanulmányaik során rájuk a kettős jogállású hallgatókra vonatkozó szabályozás érvényes.

 

A tisztképzésben résztvevő – a Hszt. 77. § (1) bekezdés d) pontja szerint rendelkezési állományba helyezett tagja – a rendelkezési állományba helyezés előtti besorolása szerinti illetményre jogosult, azzal, hogy a hivatásos pótlék mértéke az általa betöltött utolsó szolgálati beosztásra irányadó hivatásos pótlék fele, de legfeljebb 400%.

 

Az erre vonatkozó szabályokat a rendvédelmi feladatokat ellátó szervek hivatásos állományának szolgálati jogviszonyáról szóló 2015. évi XLII. törvény 77. § (1) bekezdés d) pontja, valamint a belügyminiszter irányítása alá tartozó rendvédelmi feladatokat ellátó szervek hivatásos szolgálati viszonyban álló tagjai illetményének és egyéb juttatásainak megállapításáról, valamint a folyósítás szabályairól szóló 33/2015. (VI. 16.) BM rendelet 7. § (2b) bekezdése tartalmazza.

 

A tisztképzésre a 2025-ös Felsőoktatási felvételi tájékoztatóban történő meghirdetés alapján, az országos rendőrfőkapitány támogató nyilatkozatának birtokában lehet jelentkezni. A felvételi eljárásra a felsőoktatási felvételi eljárásról szóló 423/2012. (XII. 29.) Korm. rendelet, valamint a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Felvételi Szabályzatának előírásai az irányadók.

 

A 2025/2026-os tanévre meghirdetett tisztképzésre pályázhat, aki:

  • a felvétel évében (2025-ben) még nem tölti be a 30. életévét;
  • a Rendőrség hivatásos állományú tagja (tiszthelyettes/zászlós) és a rendőri képzettségét/végzettségét legalább 1 éve szerezte meg vagy;
  • a rendvédelmi oktatásban 2025. augusztus 15-ig rendőri képzettséget/végzettséget szerez;
  • írásbeli nyilatkozatban fogadja el, hogy – a vonatkozó jogszabályok alapján – a rendelkezési állományban eltöltendő időre a hivatásos pótlék mértéke az általa betöltött utolsó szolgálati beosztásra irányadó hivatásos pótlék fele, de legfeljebb 400%.

 

A felvételi követelményeknek történő megfelelést az NKE RTK a felvételi eljárás keretében bírálja el, a felvételi pontszámok megállapítása a központi felvételi informatikai rendszerben történik (https://www.felvi.hu/).

 

A jelenleg érvényes felvételi követelményeken túl további feltétel a felvételi tárgyak egyikéből tett emelt szintű érettségi vizsga. A felvételi tárgyak pontos felsorolása a https://www.felvi.hu/ honlapon a képzés meghirdetése mellett érhető el.

 

Az emelt szintű érettségi vizsga hiánya pótolható, az érettségi bizonyítványt vagy tanúsítványt a https://www.felvi.hu/ honlapon feltüntetett időpontig kell a jelentkezéshez csatolni. Az emelt szintű érettségi vizsga követelménye alól mentesül, aki felsőfokú végzettséget tanúsító oklevéllel rendelkezik.

 

A tisztképzés megkezdésének a feltétele az országos rendőrfőkapitány támogató nyilatkozatának és a felsőoktatási képzésbe történő felvételhez szükséges minimum 280 pont megléte. A felvehető létszám 25 fő (bűnügyi nyomozó szakirányra 10 fő, közrendvédelmi szakirányra 15 fő). A létszámkeret erejéig az nyer felvételt, aki sorrendben a legmagasabb pontszámot éri el.

 

A pályázat benyújtásának módja:

 

A pályázatot

  • a már szolgálatot teljesítő pályázó a területi rendőri szerv humánigazgatási szolgálatán,
  • a járőrképzésben részt vevő pályázó a képzőintézmény vezetőjén (RVT igazgatója vagy a ROKK Rendőrképző Akadémia vezetője),
  • a technikus képzésben részt vevő pályázó az RVT igazgatóján

 

keresztül, a Rendőrségi Oktatási és Kiképző Központ (a továbbiakban: ROKK) igazgatójának címezve tudja benyújtani.

 

A pályázat benyújtásának határideje: 2024. december 15.

 

A pályázatra a közzététel napjától lehet jelentkezni.

 

A pályázatot a területi szerv humánigazgatási szolgálata vagy a rendvédelmi technikum igazgatója terjeszti fel a ROKK részére a Robotzsaru elektronikus rendszeren keresztül.

 

 

Pályázati dokumentumok

 

A pályázatnak tartalmaznia kell:

1. Már szolgálatot teljesítő pályázó esetében:

  • a kitöltött és az állományilletékes parancsnok által, valamint a területi szerv vezetője által aláírt pályázati adatlapot (1. sz. melléklet),
  • az illetményváltozással összefüggő, kitöltött hozzájáruló nyilatkozatot (4. sz. melléklet),
  • a pályázó részletes szakmai önéletrajzát,
  • a pályázó motivációs levelét,
  • a területi szerv vezetőjének írásos állásfoglalását (5. sz. melléklet),
  • a jelentkező szolgálati jellemzését (7. sz. melléklet).

 

2. Rendvédelmi oktatásban résztvevő esetében:

  • a járőrképzésben résztvevő esetén:
  1. a kitöltött és a képzési csoportvezető, az állományilletékes parancsnok, valamint a területi szerv vezetője által aláírt pályázati adatlapot, (2. sz. melléklet),
  2. az illetményváltozással összefüggő, kitöltött hozzájáruló nyilatkozatot (4. sz. melléklet),
  3. a pályázó önéletrajzát,
  4. a pályázó motivációs levelét,
  5. a területi szerv vezetőjének írásos állásfoglalását (5. sz. melléklet),
  6. a jelentkező képzési csoportvezetője által készített jellemzést (8. sz. melléklet).
  • a technikus képzésben résztvevő esetén:

1.  a kitöltött és a képzési csoportvezető, valamint a rendvédelmi technikum igazgatója által aláírt pályázati adatlapot (3. sz. melléklet),

2.  az illetményváltozással összefüggő, kitöltött hozzájáruló nyilatkozatot (4. sz. melléklet),

3.  a pályázó önéletrajzát,

4.  a pályázó motivációs levelét,

5.  a rendvédelmi technikum igazgatójának írásos állásfoglalását (6. sz. melléklet),

6.  a jelentkező képzési csoportvezetője által készített jellemzést (8. sz. melléklet).

 

A már szolgálatot teljesítő pályázók motivációs beszélgetésen, a rendvédelmi oktatásban résztvevők kompetencia vizsgálaton vesznek részt, amelynek pontos helyszínéről és időpontjáról írásban kapnak tájékoztatást.

 

A beérkezett pályázatok alapján a támogatásban részesülők személyéről az országos rendőrfőkapitány dönt, a felvételt nyert pályázókkal az Országos Rendőr-főkapitányság tanulmányi szerződést köt.

 

A tanulmányi szerződésben előírt végzettség határidőre történő megszerzése esetén az országos rendőrfőkapitány az érintettek részére – szakirányuknak megfelelő – tiszti beosztást biztosít.

 

A hároméves tisztképzést követően az oklevél megszerzésével a pályázók rendészeti felsőfokú végzettséget és rendészeti felsőfokú szakképzettséget szereznek.

 

Az érvénytelen, a feltételeknek nem megfelelő, illetve határidőn túl benyújtott pályázatokat a ROKK igazgatója érdemi vizsgálat nélkül elutasítja.

 

A tisztképzésre, illetve a felvételi eljárásra vonatkozó részletes felvilágosítást a ROKK Hivatal Képzésigazgatási Osztály munkatársai adnak hivatali munkaidőben az alábbi elérhetőségeken, továbbá a rokk@rokk.police.hu e-mail címen:

Fürjes Béla r. alezredes tel.: +36 (1) 443-5318; BM mellék: 33-471 és

dr. Fótos Adrienn r. százados BM mellék: 30-861.

 

 

 

Budapest, időbélyegző szerint

 

 

 

dr. Balogh János r. altábornagy

rendőrségi főtanácsos

országos rendőrfőkapitány